Beyaz Sistem

RSS Yayın Akışı Listesi

BEYAZ SİSTEM RSS SERVİSİ

Rss Servisi; Beyaz Sistem'in araçlistesinin, müzayede araçlarının, haberlerin otomatik olarak size ulaşmasını sağlayan bir haber akışı servisidir.

Beyaz RSS Servisinden faydalanmak için yapmanız gerekenler çok basit ve zahmetsiz! Bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programına sahip olmalısınız ve haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz.

RSS Nedir?

RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.

Beyaz Sistem'e eklenmiş yeni araç, yeni eklenen müzayede aracı ve yeni eklenen haberleri tek tek arayıp bulmak yerine zahmetsizce ve doğrudan size ulaşması houşunuza gitmezmiydi ? İşte artık bunu yapabileceksiniz. RSS servisi size bu hizmeti sağlıyor.

Daha açık söylemek gerekirse RSS, istenilen içeriğin tanımlanmasına ve sadece o içeriğin doğrudan kişiye ulaşmasına olanak tanıyan bir hizmettir.

RSS servisini nasıl başlatacaksınız?

Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır. Bu program bilgisayarınızda yoksa, kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini aşağıdaki listeden seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Listede ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz.Mesela son eklenen müzayede araçlarıyla ilgileniyorsanız son eklenen müzayede araçlarının karşısındaki adresi alıp bilgisayarınızdaki okuyucu programa eklemelisiniz.

Bazı tarayıcılar(Firefox,Opera,Safari,vb) otomatik olarak RSS servisinden yararlanmamızı sağlar.

BölümlerRSS okuyucu programına nasıl ulaşabilirsiniz?

Kullanabileceğiniz pek çok RSS okuyucu programı bulunmaktadır ve bu programlara her gün yenileri eklenmektedir.

Farklı RSS okuyucu programları farklı işletim sistemlerinde çalışır. Bu sebeple işletim sisteminize uygun olan okuyucu programını kullanmanız gerekir.

Önerdiğimiz RSS ProgramlarıAyrıca platformunuza göre listeden program seçebilirsiniz.

Windows

: RSS Bandit,FeedReader

Linux

: Liferea,Straw

Cep Bilgisayarı

: FeedBurner,PocketFeed


İndireceğiniz programların bulunduğu sitelerin beyazsistem.com ile dolaylı veya dolaysız hiç bir ilişkisi yoktur. Dolayısı ile indirilen program ile ilgili olarak beyazsistem.com hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.